Jakie książki wybrać dla naszego dziecka?

Czytanie książek dzieciom jest naprawdę pomocne. Można powiedzieć, że jest to nie tylko walor edukacyjny, ale także świetna zabawa. Malutkie dzieci nie potrafią czytać, a więc to my jako rodzice, musimy im czytać. Celowo napisaliśmy “musimy”, ponieważ dla nas powinno to być niemal obowiązkowe.

Poświęćmy swoim dzieciom czas

Dzieci w pewnym wieku zamykają się w sobie. Niektóre z nich wolą przebywać w samotności. Takowy stan dzieci bardzo często dziwi rodziców, którzy przyznają, że taka zmiana jest absolutną zmianą o sto osiemdziesiąt stopni. Każdy rodzic jednak powinien zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle ważny etap rozwoju. Większość dzieci przez to przechodzi. Powinniśmy ze swoimi dziećmi spędzać sporo czasu, aby czuło, że może na rodziców zawsze liczyć. Na pewno na siłę niczego nie powinniśmy z niego wyciągać. Może to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Zachęcenie dziecka do wspólnego czytania książek okaże się absolutną podstawą.

Szeroki wybór książek

Dziewięciolatki są już dziećmi bardzo samodzielnymi. Musimy im dawać o wiele, wiele więcej swobody w podejmowaniu decyzji. Nie tylko mamy na myśli decyzje o spędzaniu czasu wolnego, ale także o innych kwestiach. Gdy poszukujemy dla naszego dziecka ciekawej lektury, to nie zastanawiajmy się, które Książki dla 9 latka dostępne m.in. w Bee.pl będą odpowiednie, tylko niech nam sam wskaże, co chce czytać.

Na pewno wybór pozycji idealnie nie powinien nikomu sprawić kompletnie żadnego problemu. W księgarniach bez problemu znajdziemy sporo ciekawych książek dla dzieci w wieku dziewięciu lat. Wśród książek dla dzieci w tym wieku znajdziemy absolutną klasykę jak “Pippi Pańczoszanka”, a także kultowe “Dzieci z Bullerbyn”. Oczywiście absolutnym hitem od lat jest “Akademia Pana Kleksa” od Jana Brzechwy, czy też “Dolina Muminków w listopadzie”.

Na półkach w księgarniach nie brakuje nowości. Warto być na bieżąco z rynkiem wydawniczym, aby wiedzieć, co ciekawe przygotowali dla nas i dla naszych dzieci autorzy.